http://www.univ.kiev.ua/news/8355
Богдан Гаврилишин, один із всесвітньовідомих та успішних українців неодноразово повторював, що «все починається з великих мрій… Надзвичайне – можливе, якщо ви лише відчуєте цей стан…» І насправді, життя доводить, що людство змінюється, наповнюючись новими ідеями та рішеннями під впливом мрій, ідей, але неодмінно також і дій.
Європейська мрія української молоді, попри страшні й криваві спроби сусідньої імперії її знищити, все ж поступово втілюється в реальність. Стати частиною європейської сім’ї народів не означає замкнутися в новій хаті, створити собі нові межі. Навпаки, європейськість – це нове розуміння своєї ідентичності в новому світі, в якому діалог та взаємовплив між народами, цивілізаціями взаємозбагачує, дає нові можливості і шанси для розвитку. Це вивчення досвіду успішних країн, які також свого часу долали певний історичний фаталізм, коли мало хто вважав що вони здатні до успіху.
Протягом трьох років на історичному факультеті, попри традиційні для нашої країни проблеми, успішно розвивається освітня програма «сходознавство». Вона покликана забезпечити суспільний, політичний і економічний попит на унікальну групу спеціалістів, для яких володіння китайською, турецькою чи арабською мовами поєднуватиметься з глибоким розумінням історії та культури відповідних країн. Історики-сходознавці мають стати своєрідним містком взаєморозуміння та співробітництва між нашою країною та країнами тюркомовного, арабомовного світів а також Китаю.
Приблизно останнє десятиліття Китай не просто вражає своїми темпами економічного й технологічного розвитку. Варто звернути увагу на ту обставину, що багато досягнень цієї країни нерозривно пов’язані з відродженням цивілізаційно-культурної традиції, активним сприянням вивченню на перший погляд дуже складної китайської мови. Ми не повинні забувати про те, що мовна та культурна ідентичності також можуть бути потужним мобілізаційним стимулом для суспільства у провадженні безпосередньо економічних механізмів розвитку.
«Китайська мрія», як ідея успіху на основі праці та поваги до власної ідентичної традиції вже перетворилася на широковживану формулу, конкуруючи з поки більш поширеною «американською мрією». Успішність Китаю стала головною принадою для стрімкого збільшення кількості студентів, які вирішили вивчати китайську мову. Для них Китай вже не просто асоціюється з економічною та культурною величчю, але й країною, де людина може досягти реалізації своїх життєвих планів у тій чи іншій сфері. А досягти будь-якої мети необхідно в тому числі мати відповідну основу.
Ось чому посольство Китайської Народної Республіки в особі аташе у справах освіти п. Ван Цзіньго люб’язно погодилися надати історичному факультету матеріальну допомогу для обладнання мультимедіа аудиторії. Завдяки зусиллям В.Остапенка, Л.Волович, О.Машевського та М.Тарана в університеті з’явився не просто лінгафонний кабінет, оснащений найсучаснішою технікою, що дозволяє проводити як заняття з китайської мови, так і скайп-конференції. Аудиторія «Китайська мрія» це і майданчик для всіх, хто любить Китай і хто пов’язує свою діяльність, свої інтереси з цією унікальною країною.
Власне назва «Китайська мрія» дуже символічна. Вона має надихати та стимулювати студентів пізнавати глибини китайської історичної та культурної традицій, мови. І в той же час така назва має стати орієнтиром для народження «Української мрії», пов’язаної з перемогами й успіхом і держави, і кожного її громадянина.
Таран М.А. та Остапенко В.О.