Віталій Петрушко – чинний голова Наукового товариства

Традиція створення наукових студентських товариств, що цікаво, виникла в нашому університеті раніше за студентське самоврядування: перші наукові гуртки з’явились іще в ХІХ ст.; інші ж оформились лише в 1920-х роках як комсомольські осередки на факультетах та в інститутах. Перше загальноуніверситетське Наукове товариство студентів виникло близько 1918 року, і однією з секцій була саме історико-літературна.

Структура. На різних факультетах вона різна: десь діє НТСА, десь РМВ НТС, а десь НТСА РМВ. Тим не менш, на історичному – це Рада молодих вчених та Наукове товариство студентів. НТС у цьому випадку є структурною одиницею РМВ, головою якої є Охріменко . Товариства існують давно, у них є своя особлива структура, ба більше – вони, як і студентське самоврядування, передбачені законом «Про вищу освіту» (ст. 41). 

НТС – це самоврядна організація і сюди студенти можуть вступати виключно за власним бажанням, без потреби представляти позицію чи думку інших. Тому, власне, і голову обирають на загальних зборах членів НТС історичного факультету.

Що ж до мети та завдань, то пріоритетом діяльності НТС є підвищення інтересу студентів до науки та всебічна підтримка осіб, які навчаються, у їхньому розвитку як науковців, творчих та цілісних особистостей. Але НТС діє не тільки в межах популяризації науки, а й організовує різні культурні, просвітницькі та науково-популярні заходи й проекти.

Щодо діяльності НТС історичного факультету, то ми організовуємо конференції, зустрічі, лекції, фестивалі, квести тощо. Підтримуємо різномантні ініціативи історичного: «Історична дебатна ліга», «Legio Historica», LegOn , Античний поліс, Середньовічне місто, і готові створювати нові освітні, соціальні, науково-популярні та культурні проекти.

Звіт Наукового товариства студентів 2018 р.

НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Планів у нас завжди багато, а часу достатньо. Двері НТС завжди відкриті, головне – це ваше бажання робити щось вартісне.

 

 

Наші контакти в мережах:

Telegram 

Facebook  

YouTube 

Соціальний відділ студентів історичного 

Istfak Media (медіа-, фото- контент всього Історичного факультету за підтримки НТС)