
Шановні абітурієнти!
Пориньте у світ художників і мистецтвознавців, кураторів і галеристів, істориків і критиків разом з кафедрою історії мистецтв! Здобувайте ґрунтовну освіту та перспективний фах!
Сьогодні перед вами стоять не прості питання, що пов’язані із вибором навчання, професії, подальшого працевлаштування. Звісно, навчання повинно бути цікавим, а професія такою, яка б приносила задоволення і фінансову стабільність.
У 2019 році кафедра історії мистецтв запрошує Вас на навчання по одній з двох спеціалізацій: «Мистецтво й соціум: виміри взаємодії» та «Історія мистецтва Сходу».
Сучасний світовий арт-ринок як ніколи потребує фахівців, які б володіли китайською мовою. Саме тому ми вирішили відкрити нову спеціалізацію «Історія мистецтва Сходу». Спеціалізація передбачає не лише поглиблене вивчення особливостей мистецтва та культури східних країн, але й опанування китайської мови. Завдяки Інституту філології КНУ ми маємо чудову можливість залучати для викладання китайської мови знаних фахівців-китаїстів.
Нова спеціалізація – Історія мистецтв Сходу.
Одночасно Ви будете продовжувати удосконалювати й англійську мову, або ж ту мову, яку вивчали у школі.
Ви не випадково будете вивчати історію мистецтв країн Сходу та опановувати китайську мову. Тому що Китай, це країна у якій існують унікальні мистецькі традиції, у якій люблять і цінують мистецтво. А ще, це надзвичайно динамічна держава, яка відкрита для створення різних бізнесів.
Отже, чи перспективна сфера мистецтва з огляду на подальше працевлаштування? І чи справді актуальним є мистецтво країн Сходу? Наведемо лише кілька цифр.
За даними Держслужби зайнятості України на кінець першого півріччя 2018 р. в Україні було зареєстровано майже 304 тис. безробітних. Але найменше безробітних, як виявилося, у сфері мистецтва. Всього лише менше 0,2 %.
А тепер про те, навіщо вивчати китайську мову та мистецтво країн Сходу. На Китай припадає від 30 до 33% ринку сучасного мистецтва, в той час, як на американський – 30%, на британський – 19%, на французький – 5%, а на німецький – 3%.
За даними Artprice, з десяти аукціонних будинків, які торгують сучасним мистецтвом, шість – китайських, один – тайванський. П’ять із десяти найдорожчих сучасних художників світу – із Китаю.
Половина всіх грошей на ринку сучасного мистецтва, також походить з Південно-Східної Азії.
Ми хочемо, щоб Ви знайшли себе у цікавій роботі і перспективному бізнесі.
Отже, в чому полягає привабливість спеціалізації і чому варто навчатися у нас?
По-перше, у нас цікаво навчатися. Чотири роки ми занурені у дивовижний світ прекрасного, крок за кроком вивчаємо головні віхи розвитку мистецтва.
По-друге, ми вивчаємо китайську мову! Окрім загальних курсів із історії світового мистецтва Ви прослухаєте такі курси, як «Сучасні китайські митці та їх художня мова», «Китайська ділова мова», «Китайська мова (мистецтвознавча термінологія)» та багато інших цікавих і потрібних курсів.
По-третє, у нас немає безробітних. Студенти, починаючи часто вже з другого курсу, працюють у сфері мистецтва.
По-четверте, раптом усвідомите, що не бажаєте працювати у мистецтві? З нашою освітою ви теж не залишитеся без роботи. Адже Україна сьогодні активно розвиває зв’язки з країнами Сходу і потребує фахівців у різних галузях – від перекладачів до менеджерів, дипломатів, журналістів, політиків тощо.
По-п’яте, у вас буде надзвичайно цікаве професійне життя, у якому ніколи не буває одноманітності.
Якщо вас зацікавила ця інформація, то читайте про нас більше на сайті кафедри, у фейсбук, інстаграм, дзвоніть, пишіть і приходьте на кафедру.
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ КАФЕДРИ (2021)
НАШІ КОНТАКТИ
01601, м. Київ,
вул. Володимирська, 60, оф. 424
Веб-сайт кафедри історії мистецтв:
http://www.art.history.univ.kiev.ua
Facebook: www.facebook.com/arthistorykyiv
Instagram: @art.history.kiev
e-mail: art.history@knu.ua
Контакти викладачів кафедри:
Котляров Петро Миколайович, д.і.н., доцент, завідувач кафедри – pkotl.univ@knu.ua
Войцехівська Ірина Нінелівна, д.і.н., проф. – voitsckhivska@knu.ua
Казакевич Геннадій Михайлович, д.і.н., проф. – kazakevych@knu.ua
Іваницька Лілія василівна, к.і.н., доцент – ivanytska@knu.ua
Кругляков Віктор Євгенович, к.і.н., доцент – krugliakov@knu.ua
Демчук Стефанія Андріївна, к.і.н., асист. – stefaniakovbasiuk@knu.ua
Охріменко Олександр Святославович, к.і.н., асист. – oleksandr.okhrimenko@knu.ua
ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ КАФЕДРИ