Спеціальність 027 Музеєзнавство, пам’яткознавство
Освітній рівень: перший (бакалаврський)
Гарант освітньої програми: кандидат історичних наук, асистент Іванисько Світлана Іванівна |
Профільна кафедра |
Контакти
|
Мета освітньої програми: підготувати фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі музейної справи і охорони та використання пам’яток, що передбачає застосування певних теорій та методів музеєзнавства, пам’яткознавства і характеризується комплексністю та невизначеністю умов, надати навички екскурсійної, фондової, експозиційної роботи.
Цілі освітньої програми: відповідно до мети освітньої програми, професійних кваліфікацій, основного фокусу, цілями ОП визначено підготувати фахівців, що:
- оволоділи необхідними для майбутньої професійної діяльності теоретичними знаннями та практичними навичками в галузі музеєзнавства, зокрема, здатності до екскурсійної, експозиційної, фондової роботи;
- мають уявлення про памʼятки, історію та особливості памʼяткоохоронної роботи, вміння для охорони рухомої та нерухомої культурної спадщини;
- можуть працювати в музеях історичного профілю, краєзнавчих, меморіальних, художніх;
- здатні проводити наукові дослідження, вивчати та атрибутувати рухомі та нерухомі памʼятки.
Підготовка фахівців цієї освітньої програми базується на трьох основних принципах:
а) студент повинен оволодіти знаннями про специфіку діяльності музейних та пам’яткоохороннх установ;
б) ознайомитись з наявними прикладами, вивчити досвід провідних закладів України і світу;
в) отримати практичні навики з різних форм роботи музеїв та пам’яткоохоронних інституцій.
Особливості освітньої програми:
Спеціальна освіта за спеціальністю «Музеєзнавство, пам’яткознавство» з акцентом на історичних пам’ятках, а також на роботі музеїв історичного профілю, меморіальних, краєзнавчих та художніх.
Музейні працівники є спеціалістами, котрі можуть виконувати різнопланові задачі практичного та аналітичного характеру. Вони мають бути не лише експертами в галузі знань, що відповідає профілю установи, але й володіти навичками та практичними вміннями, пов’язаними з основними напрямками та формами роботи музею: охорона та збереження колекцій, проектування та архітектурно-художнє оформлення постійних експозицій та тимчасових виставок з залученням інтерактивних технологій, популяризація культурного надбання, робота з різними групами відвідувачів тощо.
Відповідно, в основу підготовки бакалаврів покладено вивчення сучасної теорії та практики музейної роботи, а також міждисциплінарні практичні курси, що спрямовані на побудову музею як соціокультурного інституту та комунікативного майданчика з залученням значної кількості відвідувачів.
В цій освітній програмі викладання музеєзнавчих та пам’яткознавчих курсів поєднується з базовою історичною освітою, що дозволяє сформувати знання, необхідні для роботи в історичних, меморіальних, краєзнавчих, художніх музеях, а також уявлення про основні типи історичних памʼяток, особливості їх творення та збереження.
Значна частина навчального часу студентів виділена під практичні заняття. Це передбачає закріплення теоретичних знань, а також формування навички та вміння, що знадобляться у подальшій практичній діяльності за фахом.
Описи освітньої програми | Програма кваліфікаційного іспиту |
Навчальні дисципліни (для вступників 2021-2022 рр.)
Обов’язкові компоненти:
Перспективи працевлаштування: бакалавр музеєзнавства та пам’яткознавства може працювати в пам’яткоохоронних та музейних установах, в туристичній, науковій, організаційно-управлінській сферах, в органах державної влади і місцевого самоврядування; в аналітично-інформаційних інституціях; у друкованих та електронних засобах масової інформації, PR-технологіях; у соціальних і культурних закладах, громадських організаціях, партіях тощо.