Ми маємо чітко для себе усвідомити, що знати історію сусідніх держав (Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини, РФ), країн Балтії, Балканського півострова нам необхідно щоб розуміти якими саме можуть бути подальші відносини з ними нашої держави.

На сьогодні існує велика кількість проектів, які дозволяють нашим здобувачам активно використовувати програми академічної мобільності (навчання закордоном). Це університети Польщі, Чехії, Болгарії, Австрії, Німеччини і т. д.

Софія проходила стажування у чудовому чеському місті Оломоуц. У неї купа вражень від такого навчального досвіду – лише гляньте на чудовий колаж внизу

Студентка 3 курсу Вероніка Ходацька підготувала для вас цікавезний колаж про своє навчання за академічною мобільністю в навчальних закладах Чехії

Моє перше стажування за програмою Erasmus+ проходило в Чехії, у затишному м.Оломоуці в Університеті Палацького (Univerzita Palackého v Olomouci) з березня по липень 2023 року. Саме місто є дуже красивим та чудовим прикладом збереження історичних та архітектурних пам’яток. Для мене це була чудова нагода інтенсивної практики англійської та чеської мов. Я відвідувала лекції на історичному факультеті, яка самостійно обирала, а також мала гарну нагоду користуватися університетською бібліотекою, в якій зберігається величезна кількість цікавих для досліджень документів.
Я отримала неоцінений практичний досвід, який допоможе як вдосконалити знання, так і використовувати корисні моменти, які можна буде застосовувати в моєму рідному університеті.

Звіт від викладача кафедри Сергій Гуменний про спільний україно-американський курс “Borders and Memory Making in Times of War”, над яким упродовж цього семестру працювали студенти освітньої програми Східноєвропейські історичні студії в КНУ імені Тараса Шевченка (3 курс ОР “Бакалавр”)