Шановні друзі! 14 листопада 2024 р. кафедра історії стародавнього світу та середніх віків і Рада молодих вчених історичного факультету проводить VII Міжнародну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених «IMAGINARIUM MUNDOS: Рецепція історичних та релігійно-міфологічних образів в сучасній популярній культурі (література, кінематограф, відеоігрова та музична індустрії)».

Конференція охоплює напрямки, що представлені в самій темі, але цим не обмежується! Ми вітаємо пропозиції учасників щодо різноманіття можливих проблематик. Кожному з перших трьох блоків відповідає вже досить типова матриця жанрів, де найпомітніше місце належить, перш за все, фентезі, науковій та альтернативній фантастиці, хорору. Дослідження музичної індустрії  в контексті фокусу уваги Конференції, передбачає аналіз текстів пісень, символіки та сценічних образів музичних гуртів \ виконавців.

До прикладу, вже цілком традиційним є тематичне наповнення Конференції, що охоплює дослідження літературного спадку Джона Толкіна, Клайва Льюїса, Джоан Роулінг, Джорджа Мартіна, Анджея Сапковського. Аналіз екранізацій відомих творів, а також реалізацій унікальних ідей втілених майстрами кіномистецтва: Пітером Джексоном, Джорджом Лукасом, Джеймсом Кемероном, Девідом Лінчем, Люком Бессоном, Стівеном Спілбергом. Не менш цікавим є розбір популярних франшиз від провідних виробників відеоігор: Blizzard Entertainment, Ubisoft, Rockstar Games, Electronic Arts, Epic Games, Creative Assembly, Capcom, Nintendo, Sony, FromSoftware, Obsidian Entertainment, Respawn Entertainment, id Software тощо. Аналіз світів «Dungeons & Dragons» у тому числі, настільні, карткові та відеоігри, книги та екранізації.

Мозаїка сучасної популярної культури сповнена історичних та релігійно-міфологічних запозичень. Значна частина контенту «вдягнута» у цілком відверту та очевидну форму історико-культурної рецепції. Водночас набагато більша величина відображає, а подекуди приховує в собі зміст, розібратись з яким завдання цілком нетривіальне.



ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

Конференція відбудеться у змішаному форматі (аудиторному та онлайн).
Учасників, які мають можливість виступити в аудиторії, ми будемо раді бачити в головному корпусі університету (початок конференції – 14:30, адреса: вул. Володимирська 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, аудиторія 349).
Учасникам, які бажають взяти участь у роботі конференції онлайн, після реєстрації буде надіслано ZOOM лінк на пошту.
Час роботи конференції 14.30-19.30. Передбачено дві перерви (16.10-16.20 та 17.40-18.10).
Робочі мови Конференції: українська, англійська.
Організаційний внесок не передбачений.
Тези доповідей учасників будуть видані за результатами Конференції окремою збіркою в цифровому форматі (тези надсилаються до оргкомітету окремо до 1 грудня 2024 р.). Вимоги до оформлення тез будуть надіслані учасникам на пошту після завершення конференції. Організаційний внесок за публікацію відсутній.


ТЕХНІЧНІ ПИТАННЯ

Для участі в Конференції потрібно до 11 листопада 2024 р. (включно) подати заявку, надіславши її на адресу:
pilkevich@knu.ua

Виступ на Конференції передбачає обов’язкову візуальну частину (презентацію у форматі PowerPoint), що ілюструє матеріали доповідача. Зверніть, будь ласка, увагу!!! Учасники, що виступатимуть аудиторно мають надіслати свою презентацію на пошту оргкомітету разом із заявкою (назва файлу PowerPoint презентації – прізвище та ім’я доповідача).
Учасникам Конференції в онлайн форматі надсилати презентацію на пошту оргкомітету не потрібно.
Регламент доповіді – до 15 хвилин.


ЗРАЗОК ЗАЯВКИ ДЛЯ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ

Прізвище, ім’я, по батькові

Базилевич Василь Гедимінович

Науковий ступінь (за наявності)



Вчене звання (за наявності)



Місце роботи (або навчання)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет

Посада (студенти вказують освітню програму, освітній рівень та курс)

Освітня програма «Американістика та європейські студії», ОР Магістр, 1 курс.

Тема доповіді

Характеристика «чарівних істот» всесвіту Гаррі Поттера: розбір та класифікація відповідно до міфологічних систем окремих народів світу

Контактний телефон

+38 097 000 00 00

E-mail

…@gmail.com

Прикріплений файл із презентацією PowerPoint

Базилевич Василь (назва файлу презентації – прізвище та ім’я доповідача)

Організаційний комітет: Київ 01033, вул. Володимирська 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків (ауд. 353). З питаннями та пропозиціями прохання звертатись до доц. Пількевича Андрія Леонідовича (pilkevich@knu.ua).



Телефон кафедри:

+38 (044) 239-32-75.

З повагою,
Оргкомітет Конференції

Новини за темою