Упродовж другого семестру 2023-2024 н.р. студенти 3 курсу бакалаврської програми Східноєвропейські історичні студії в КНУ імені Тараса Шевченка мали приємність разом з американськими колегами слухати і обговорювати проблеми кордонів і пам’яті у військовий час в межах спільного навчального курсу “Borders and Memory at War: A Global Classroom connecting College Park & Kyiv” професора Університету Меріленду (UMD) Piotr H. Kosicki та асистента Кафедри історії Центральної та Східної Європи Сергія Гуменного (Serhii Humennyi, KNU).

До участі в навчальному курсі було залучено 40 студентів, серед яких 14 українські. Навчальний курс складається із наступних частин, затверджених вченою радою UMD:
1. Public History or Historical Memory (Публічна історія чи історична пам’ять: вступне заняття)? 
2. Borderlands between Memory and War (Кордони та прикордоння у пам’яті та під час війни) 
3. Borders & Memory-making—Zooming in on Eastern Europe (Творення кордонів та історичної пам’яті – кейси Східної Європи):
4. Decolonization, cold wars, and mass violence (Деколонізація, Холодна війна та масове насилля):
5. SYMPOSIUM FOR FINAL PROJECT PRESENTATIONS (Симпозіум: презентація фінальних проєктів малих груп)
Протягом усього курсу українські та американські студенти об’єднувалися у малі групи для роботи над самостійно обраними проєктами. Викладачі та куратор, здійснювали модерацію у міні-групах, проте основний масив комунікації здійснювався студентами самостійно, що позитивно вплинуло на формування їх комунікативних навичок, покращило рівень володіння розмовною англійською мовою, допомогло ознайомитися з особливостями американської системи вищої освіти. Подібно до цього американські студенти, особливо ті, що працювали над проєктами присвяченими українській історії та її комеморації до кінця курсу демонстрували глибокі знання з українського питання та початкове знайомство з українською мовою.
У квітні 2024 р. перша сесія курсу «Borders and Memory at War: A Global Classroom connecting College Park & Kyiv» успішно завершилася захистом проєктів українсько-американських міні-груп. Під час симпозіуму було захищено проєкти, що стосувалися: комеморації Голодомору 1932 – 1933 рр., проектів із майбутнього монументу пам’яті захисників Маріуполя (2022 р.), створення науково-популярного короткого посібника з історії України, вивчення можливості кращої інтеграції в освітні курси спільної історичної спадщини українського та кримськотатарського народів, вивчення публічного образу Юзефа Пілсудського в польському соціумі. Крім цього на захисті проєктів були присутні представники аудиторії з різних організацій, у тому числі представники Global Classrooms, Департаменту історії UMD, українські стипендіати, що перебували в США. Після виступів студентів співпрофесори Косіцький і Гуменний завершили симпозіум роздумом про вивчені уроки та ідеї, отримані протягом семестру.

Новини за темою