7 листопада на історичному факультеті Київського національного універистету імені Тараса Шевченка відбудеться презентація книги – “Операція органів НКВС УРСР проти сіоністів. 1937–1938”.
У заході візьмуть участь представники Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Інституту історії України НАН України та Центру Леоніда Невзліна Єврейського університету в Єрусалимі. У книзі опубліковані архівні документи з фондів Архіву СБУ та його регіональних архівних підрозділів, а також Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки і державних обласних архівів.
Свідчення з інформаційно-аналітичних документів радянських спецслужб, матеріали зі слідчо-кримінальних справ, витяги з протоколів “трійок” – ці та інші архівні свідчення висвітлюють радянську репресивну політику щодо обвинувачених у “сіонізмі”.
Сьогодні ця збірка документів набуває особливої актуальності. Тож вона буде цікавою не лише науковцям, але й широкому загалу, який цікавиться історією державного антисемітизму керованого з Кремля.
Усі бажаючі ознайомитися з виданням можуть відвідати презентацію книги, яка розпочнеться у 349 ауд. Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) об 11 годині. Для участі в презентації просимо заповнити реєстраційну форму: https://forms.gle/aC3VsthtnvPqAttd7

Новини за темою