27 жовтня 2023 року на Історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка з ініціативи кафедри історії Центральної та Східної Європи відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: «Чехи та словаки в історії Центрально-Східної Європи ХХ-ХХІ ст.: від чехословакізму до оксамитового розлучення».

Основні напрямки роботи конференції були присвячені обговоренню таких проблем як: «Історичний досвід розбудови незалежних Чеської та Словацької Республік в умовах демократичного транзиту», «Актуальні проблеми чеської та словацької історії: концептуальні підходи до аналізу та інтерпретації», «Чеські та словацькі місця пам’яті в Україні як чинник європейської інтеграції та міжкультурного діалогу».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся тимчасовий повірений у справах Чеської Республіки в Україні пан Їржі Прецліка та директорка Чеського центру у м. Києві Тереза Соушкова.

Поряд з відомими дослідниками історії Чехії та Словаччини з Києва, Ужгорода, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Університету імені Я.А. Коменського (м. Братислава) в роботі конференції взяли участь молоді науковці й магістри кафедри історії Центральної та Східної Європи.


Теми доповідей учасників конференції торкалися важливих питань, пов’язаних з історією Чехословаччини впродовж ХХ ст., вказуючи на особливості трансформаційних процесів в країні та виклики, які постали перед чехами й словаками після проголошення самостійних держав – Чеської Республіки та Словацької Республіки.
Під час роботи конференції учасники неодноразово зверталися до питання ролі та місця чехів та словаків в історії України.
Окремою темою обговорення стали доповіді стосовно підтримки України з боку ЧР та СР під час російської збройної агресії.
Щиро дякуємо модераторам заходу – Мотрук Світлані Миколаївні, к.і.н., доценту кафедри історії Центральної та Східної Європи, Баці Віталію Олександровичу, к.і.н., асистенту кафедри історії Центральної та Східної Європи, та всім учасникам конференції.

Новини за темою