Кафедра історії Центральної та Східної Європи
Історичний факультет
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Запрошуємо науковців, викладачів, аспірантів та студентів взяти участь в роботі круглого столу на тему: «Імперська політика Росії (XV‒ поч. XXI ст.) в реаліях сьогодення».
В умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України перед науковою спільнотою нашої країни стоїть відповідальне завдання щодо переосмислення та переоцінки російськоцентричних підходів, котрі, завдяки довготривалій та цілеспрямованій пропагандистській роботі кремля, почасти домінують в світовій історичній науці, негативно впливаючи на громадську думку закордонний країн.
Мета нашої зустрічі – акцентувати увагу на важливих питаннях в контексті вивчення історії Східноєвропейського регіону, становлення російської імперії, спираючись на нові підходи, концепції, методи дослідження, яких потребує як наукове середовище, так і суспільство.
Теми, які пропонуються для обговорення:
• становлення російської імперії (XV–XVI ст.);
• розширення територіальних володінь росії як результат реалізації імперської політики (XVII–XIX ст.)
• протидія народів Європи та Азії колоніальному загарбанню з боку російської імперії ;
• СРСР як спадкоємець імперської політики;
• агресивна політика російської федерації;
• українсько-російська війна XXI ст.
Підсумки «Круглого столу» будуть враховані в процесі перегляду та наповненості освітньої програми «Східноєвропейські історичні студії» історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дата проведення – 17 березня 2023 року о 10.00 год.
Формат зустрічі – online
https://us05web.zoom.us/j/84752609800…
Регламент доповідей – до 15 хв.
Виступ в обговоренні – до 3 хв.
Для участі в роботі круглого столу необхідно до 15 березня 2023 р. заповнити заявку за наступним покликанням:
За взаємною згодою автора та оргкомітету, текст доповіді може бути розміщений на сайті кафедри історії Центральної та Східної Європи.
Контактна особа: доктор історичних наук, професор Мордвінцев В’ячеслав Михайлович моб. тел.: +380679792249; E-mail: mordvintsev@knu.ua

Новини за темою