Зустріч студентів освітньої програми Східноєвропейські історичні студії в КНУ імені Тараса Шевченка з провідним науковим співробітником Національний заповідник Києво-Печерська лавра, експертом Кримської платформи Денисом Яшним.

Під час лекції “Кримська спадщина: окупація та привласнення” були виокремленні основні етапи російсько-кримських відносин (XV-XVIII ст.), акцентовано основні інструменти впровадження імперської культури у кримське суспільне життя ХІХ ст., нехтування національними традиціями й регіональними особливостями.
Окремо поговорили про викрадення обʼєктів культурного спадку киримли, варварське розкриття і пограбування скіфських курганів упродовж XVIII-XІX ст., причини й наслідки знищення пам’яток матеріальної культури середньовічного Криму і в імперські, і в радянські часи, і на початку ХХІ ст. Спеціально Д.Яшний приділив увагу політиці Російської Федерації щодо культурних памʼяток на півострові після 2014 р., незаконному вивезенню їх за межі Криму і перспективи їх повернення після нашої Перемоги.
Лекція викликала жваве обговорення.

Новини за темою