Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Історичний факультет
Кафедра давньої та нової історії України
Кафедра новітньої історії України
Кафедра етнології та краєзнавства
Шановні старшокласники!
Запрошуємо взяти участь у ІІ Всеукраїнській олімпіаді “Єдина Україна: історія соборницького поступу”
Олімпіада проходитиме у два етапи:
- Перший етап (заочно): з 02 по 31 березня 2020 року; оголошення результатів етапу – 04 квітня.
- Другий етап (очно): 11 квітня 2020 року.
Завантажити інформаційний лист.
Незалежність і Соборність стали символами історичного поступу українців. Впродовж кількох століть українці вірили і прагнули створити єдину, неподільну і самостійну країну. В роки Української революції відбулося об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. І хоча соборна українська держава проіснувала недовго, Акт Злуки мав велике історичне значення. Соборність 1919 року стала прологом та дороговказом на шляху розбудови сучасної України.
Вивчення проблем, пов’язаних із боротьбою за створення української незалежної соборної держави на різних етапах історичного розвитку українського народу є надзвичайно актуальним. Сьогодні, як і 100 років тому, Україна веде війну за збереження власної держави. Знання національної історії виступає запорукою єдності україхнського народу у протистоянні із зовнішнім агресором і визначає перспективу нашого історичного поступу до об’єднаної Європи.
ІІ Всеукраїнська олімпіада “Єдина Україна: історія соборницького поступу” покликана допомогти Вам визначитись із майбутнім напрямком навчання у вищій школі. Вирішивши обрати для себе фах історика і плануючи вступ на спеціальності 032 Історія та археологія чи 014.03 Середня освіта (Історія), Ви зможете не тільки перевірити свої знання з історії України, а й визначитися для себе із конкретною осітньою програмою підготовки бакалаврів. Учасники Олімпіади отримають детальну інформацію про навчання за освітніми програмами “Історія України та культурна антропологія”, “Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм” та “Середня освіта (Історія)”, за якими здійснюється підготовка бакалаврів на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Завдання для учасників ІІ Всеукраїнської олімпіади “Єдина Україна: історія соборницького поступу” (для учнів 10-11-х класів) сформовано в межах шкільної програми.
Участь у Олімпіаді не передбачає додаткових балів для вступу на історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2020 році.
І Етап Олімпіади (02-31 березня 2020 року)
1. На електронну адресу організаційного комітету sobornaukraina2020@ukr.net в одному листі надіслати заявку на участь, а також виконану роботу із завданнями І етапу.
У заявці мають бути зазначені:
- прізвище, ім’я, по-батькові учасника;
- тема есе, напрям Олімпіади;
- заклад загальної середньої освіти, у якому автор навчається, адреса школи;
- прізвище, ім’я, по-батькові вчителя / наукового керівника;
- контактний телефон автора чи його батьків / вчителя
- адреса електронної пошти.
2. Завдання для І етапу Олімпади: учасникам пропонується підготувати та надіслати до журі конкурсу наукове есе за такими напрямками:
- Історія України: людина, суспільство, держава
- Історія української Соборності
- Культурна антропологія та етнічна історія
- Історичне краєзнавствро та історико-культурний туризм
- Історія освіти в Україні
Тема есе в межах цих напрямів визначається автором.
Обсяг есе – до 5 сторінок друкованого тексту. Використовується шрифт TimeS New Roman. Міжрадковий інтервал – 1,5, кегль – 14, усі поля – 2 см. Есе має бути виконане українською мовою та містити перелік використаної літератури. У додатках можуть наводитися візуальні матеріали, схеми, таблиці і т.д.
3. Результати І етапу Олімпіади будуть надіслані учасникам 4 квітня 2020 року.
4. Виконавши завдання І етапу Олімпіади, учасники зможуть набрати від 0 до 50 балів. Учасники, що набрали 10 балів і більше – запрошуються до участі у ІІ етапі Олімпіади.
ІІ Етап Олімпіади
1. ІІ етап передбачає обов’язкову очну участь учнів для виконання письмових завдань.
2. ІІ етап відбуватиметься на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка 11 квітня 2020 року.
3. Учасників Олімпіади, що прибудуть до Києва, обов’язково мають супроводжувати вчитель або батьки.
Розподіл балів:
- Максимальна сумарна кількість балів за два етапи Олімпіади – 100.
- І етап Олімпіади (заочний): учасники можуть набрати за письмові роботи від 0 до 50 балів, які переносяться до ІІ етапу.
- ІІ етап Олімпіади (обов’язкова очна участь, 11 квітня 2020 року): учасники виконують письмові завдання, які оцінюються в діапазоні від 0 до 50 балів.
- Переможці визначаються за сумою балів І та ІІ етапів Олімпіади.
Телефони для довідок:
+38050 311 46 79 – Капелюшний Валерій Петрович, завідувач кафедри етнології та краєзнавства
+38067 501 66 41 – Колесник Віктор Федорович, завідувач кафедри давньої та нової історії України
+38050 999 22 88 – Пижик Андрій Миколайович, завідувач кафедри новітньої історії України
БАЖАЄМО УСПІХІВ!