З 21 по 24 жовтня 2019 року у Києві відбувся міжнародний воркшоп «Суперечлива пам’ять про Другу світову війну та окупацію» («Conflicting Memories of the War and Occupation») організаторами якого виступили міжкафедральна лабораторія «Центр усної історії» історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут глобальних студій (Sogang University, м. Сеул), Меморіал Аугусташахт (м. Оснабрюк, Німеччина), Меморіал-музей «Заксенгаусен» (м. Оранієнбург, Німеччина). Учасниками семінару стали аспіранти, молоді науковці, музейні куратори, митці з Південної Кореї, Німеччини, Білорусі та України. З нашого університету брали участь аспіранти Аня Руднічук, Віра Саварин, Мінцеун Кім.

Учасники воркшопу відвідали меморіали, пов’язані з пам’яттю про Другу світову війну: Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»,  Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Національний музей історії України у Другій світовій війні, провели серію обговорень політики пам’яті в СРСР, Україні, Білорусі, Німеччині та Південній Кореї. У рамках воркшопу завідувачка Центру усної історії КНУ Тетяна Пастушенко провела вступну презентацію на тему: «Суперечлива пам’ять про Другу світову війну: приклад України». 23 жовтня 2019 року на історичному факультеті КНУ відбулася відкрита лекція професора університету Соган (м. Сеул, південна Корея) Джігун Ліма на тему «Глобальна історія віктимних націоналізмів на Сході та Заході». Провідний історик Центру усної історії Наталя Дробкова ознайомила з проектами Центру, його архівом. Учасники воркшопу обмінялися досвідом роботи з усноісторичними джерелами, методикою запису інтерв’ю, спілкування з оповідачами.

Результати проекту будуть представлені у спеціальному блозі, який спільно підготують учасники проекту. Але головним результатом воркшопу залишається досвід спілкування, емоції, розуміння складної історії Другої світової війни в різних країнах світу.

 

Новини за темою