9 травня виповнюється 75 років доктору історичних наук, професору Григорію Дмитровичу Казьмирчуку.

Він народився в селі Кальнику на Вінниччині у багатодітній родині, постраждалій від Голодомору та Другої світової війни. Після закінчення історичного факультету Київського університету в 1974 році, продовжив навчання в аспірантурі. З вересня 1977 року розпочав працювати в університеті, якому присвятив майже 40 років свого життя. У 1985 році захистив кандидатську, а в 1997 – докторську дисертації. Займав посади асистента, доцента, професора кафедри історії Росії, а з 2001 по 2016 рр. завідував кафедрою історії для гуманітарних факультетів.

Григорій Казьмирчук – автор понад 500 наукових публікацій. У більшості представників історичного цеху його ім’я давно і міцно асоціюється з декабристським рухом. Декабристи стали справою усього життя ювіляра, а найбільше йому вдалося зробити в царині історіографії цієї проблеми. Професор Г. Д. Казьмирчук є засновником і організатором міжнародних науково-практичних конференцій «Декабристські читання» у Києві, редактором серії історико-документальних збірників «Декабристи в Україні: дослідження й матеріали».

Наукові праці Г. Д. Казьмирчука також присвячені питанням історіографії, бібліографії, краєзнавства, зокрема, історії рідного села Кальника. Під його керівництвом захищено понад 20 докторських та кандидатських дисертацій.

Щиро бажаємо Григорію Дмитровичу міцного здоров’я, творчої наснаги, родинного затишку та довгих літ життя.

 

Деканат історичного факультету, колеги, учні

Новини за темою