Увага! З 4 по 13 березня на історичному факультеті на нульових парах професор єврейської історії Північно-Західного університету (Іллінойс, США) Йоханан Петровський-Штерн проведе курс лекцій на тему “Євреї та християни на українських землях: історія і культура 1600-ті – 2010-ті роки”

Про що буде курс?

Намагаючись подолати стереотипи попередньої історіографії та вийти за межі етнічної упередженості, цей курс пропонує розглянути єврейсько-українські стосунки—а також історію і культуру єврейського народу на українських землях—як невід’ємну частину власне української історії та як динамічний феномен, який неможливо зрозуміти без широкого контексту історії та культури України. Євреї та українці—на довгому відрізку східно-європейської історії—виявляються двома субалтернами, двома колонізованими меншинами, які наближаються один до одного за своїми культурно-політичними параметрами.

Такий підхід дозволяє переглянути і дати несподівано нову оцінку багатьом моментам українсько-єврейської історії. Цей інтенсивний курс пропонує саме такий новий погляд.

Основну увагу буде приділено культурній, економічній, релігійній, політичній україно-єврейської інтеракції на широкому тлі ранньомодерної та модерної історії України. Під час інтерактивних занять лекційно-семінарського типу, слухачі обговорюватимуть вперше перекладені українською першоджерела, дізнаються про взаємостосунки між українськими націоналістами та діячами єврейських політичних партій, проаналізують інтенсивний діалог між українським та єврейським підпіллям в УРСР.

Цей курс послужить потужним підґрунтям для подальшого вивчення єврейської історії та культури в Україні та сприятиме зміцненню єврейсько-слов’янських стосунків.

Як записатись?

Достатньо просто заповнити Google-форму

Новини за темою