Центр усної історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка та видавництво “Родовід” запрошують:

29 листопада 2018 року о 14.40 (ауд. 349 на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

зустріч  з американським антропологом Вільямом Ноллом, організатором одного з перших в Україні усноісторичних проектів запису спогадів українських селян про колективізацію та голод.

У 1993 – 1995 рр. група українських науковців під керівництвом Вільяма Нолла провела широкомасштабне дослідження трансформації громадянського суспільства в сільській місцевості України, що відбулася в результаті агресивної радянської кампанії з колективізації сільських громад України в період 1920-30 рр. Проет Нолла увінчався публікацією у 1999 році у видавництві «Родовід» книги «Трансформація громадянського суспільства: усна історія української селянської культури 1920-30 років». Спираючись на методологію усної історії та неопубліковані свідчення очевидців з перших рук, книга Нолла стала першою в Україні монографією з усної історії та першим усноісторичним дослідженням радянської колективізації в Україні та її наслідків.

 

Новини за темою